fbpx

שלוש אמונות שאת צריכה לשחרר כדי לעוף ב2019

בדיוק לפני שנה פרסמתי באתר סלונה מאמר שנקרא "למה ניו ייר רזולשנס זה שטויות

https://bit.ly/2zXDZKY

השנה, אחרי שליוויתי עשרות נשים חדשות בדרך למטרות שלהן, שמתי לב לעוד כמה אמונות נפוצות שתוקעות אותנו מלחיות את החיים שאנחנו באמת רוצות.

אז כדי להגשים את המטרות שלך ב2019, הנה 3 אמונות שממש כדאי לך לשנות:

1. אני אחכה עד שהפחד יעבור
אני ממש לא מזלזלת בפחד. פחד הוא רגש בריא שמופיע למשל שאת חושבת למשכן את הבית בשביל לפתוח עסק, או שאת עולה על קורה בגובה עשרה מטר עם ילדה בת שלוש (סיפור אמיתי וטיפשי). מדובר במנגנון חשוב שהתפקיד שלו לשמור עלינו. אבל בין אם המטרה שלך היא להתפטר מהעבודה או לנסוע לשנה באוסטרליה, המטרות שלנו מפחידות אותנו כי הן חדשות ודורשות קפיצה אל הלא נודע.
טעות נפוצה היא לפרש פחד כסימן לעצור ולחכות עד שנצליח להתגבר, להשתחרר או להעלים אותו, אבל האמת היא שכל עוד תאמיני שפחד הוא סיבה לא לצאת לדרך, את מוזמנת לתלות את המפתחות, כי את לא נוסעת לשום מקום.
כדי שאת ולא פחד ינהג את החיים שלך, כדי לאפשר לעצמך להגיע ליעד שאת חולמת עליו, הדבר הכי יעיל לעשות עם פחד – הוא לקבל אותו כשותף לדרך. טרמפיסט כזה. קצת מציק. מוריד. כמו איך שאמא שלך התנהגה כשהסעת אותה בפעמים הראשונות שעלית על הכביש והיא החזיקה את ההאנדברקס כל הדרך עם פרצוף של "זה הסוף שלנו!!".
כמו עם נהיגה, הדרך להשתחרר מכל פחד הוא על ידי תרגול וניסיון בדבר שאת פוחדת ממנו. בקצב שלך, עם חמלה ועדינות לעצמך, אבל ככל שתצברי יותר נסיון, הדבר המפחיד יהפוך לטבעי . במקום להתבסס על הנסיון שלך בעבר שיכשיר אותך לדבר הבא, תחשבי על אם את מאמינה שהאני העתידי שלך יוכל לעשות את זה ולא תהיי זאת ששמה לעצמך ברקס.

2. כישלון הוא הדבר הכי נורא שיכול לקרות
טעות פטאלית. כי כישלון הוא בעצם האופציה השנייה הכי טובה שקיימת להצלחה. כישלון והצלחה הם שני ניואנסים בלתי נפרדים בחוויה של עשייה. יצירה. הרפתקה. כישלון הוא מדליית כסף על שבחרת לחיות. האופציות שבאמת הרבה פחות מוצלחות מכשלון הן מניעה ודחייה. כל עוד את בצד הזה של הגדר – שום דבר לא הולך להשתנות. את אולי משמרת איזשהי תחושת נוחות אבל שתינו יודעות שהיא לא באמת נוחה. שהמחיר שאת משלמת עליה צורב יותר מכל כשלון. תחושת הגאווה והחיות שתמלא אותך ברגע שתתני לעצמך פוש לצד השני של הגדר מובטח באחריות.
סטיב ג'ובס, אחד שידע משהו על הצלחה, אמר ש"לחבר את הנקודות אפשר רק במבט לאחור". ואכן הרבה פעמים גם חוויה של כישלון היא נקודה בסיפור הצלחה אחר שלך. אז תני לעצמך להיכשל, זה רק ייקח אותך קדימה.

3. הצלחה= אושר
אם את חושבת כשתחליפי עבודה תהיי שמחה או כשתתחתני תהיי שמחה או שכשתרדי חמישה קילו תהיי שמחה – אז את טועה פעמיים. הנה ההסבר:
הראשונה היא שבכלל יש משהו אוברייטד באושר. איזו מגפה שיש שמאשימים את גל הפסיכולוגיה החיובית כזה שגורם לאנשים לחשוב שהם צריכים להיות שמחים כל הזמן. אבל לא משנה מי את וכמה את חיובית, גם חוויות של עצב, תסכול, כעס, פחד ועוד כל מיני זוועות הן חלק בלתי נפרד מהחוויה האנושית.
הבעיה השנייה היא שהמוח שלנו בכלל לא מקשר בין אושר והצלחה. הוא מתוכנת ככה שברגע שאנחנו משיגים איזושהי מטרה במקום לנוח על זרי הדפנה ולחוות הצלחה, או אושר, המוח מהר מאוד מחשב מסלול מחדש. הצלחה היא מטווח ירי נע. ברגע שתפסת הצלחה אחת שהצבת לעצמך, המוח אוטומטית מייצר נוסחה או יעד חדש להצלחה. אם תתלי את האושר שלך במטרה ניידת לא תתפסי אותו לעולם. אגב, מחקרים מראים שהדרך הכי יעילה להעלות את רמת האושר קשורה דווקא בהודיה על מה שכבר קיים. אז אם המטרה שלך ל2019 היא להיות יותר שמחה, את מוזמנת להתחיל ממש עכשיו.

Photo by Annie Spratt on Unsplash

רק דבר אחד בטוח לגבי העתיד המקצועי שלך

אנחנו לא יודעות איך יראה העתיד. לא של העולם, לא של המדינה וגם לא באמת העתיד שלנו הפרטי.
כשזה מגיע לעתיד המקצועי שלנו, יש לנו נטייה, משאלת לב, לנסות לפצח את המהלך הבא שלנו בראש, אבל האמת היא שזה לרוב בלתי אפשרי.

Read More »

למה ההתפטרות הגדולה היא לא התשובה

הנה הוא מגיע ספטמבר, הנה יהיה לך רגע לפתח את עצמך, לשלוח את המיילים האלו, להשיק את הפרויקט הזה, לסגור את הלקוח ההוא, למצוא עבודה חדשה, הנה הגיע הרגע להבין איך לקחת את הקריירה שלך…

Read More »