fbpx

הבעיה האמיתית עם מולטיטסקינג היא שאנחנו מאמינות בו

סיטואציית בוקר סטנדרטית- את קושרת שרוך של נעל, מורחת סנדוויץ, אודם ותירוץ למה את הולכת לאחר לישיבה ב10 דקות, בזמן שהגבר של הבית במקום מבטחו – השירותים. הרבה נשים מתייחסות למוטיטסקינג בתור כח העל שלנו, אלא שלדעתי הוא לא באמת מחזק אותנו, להפך, כשזה מגיע להצלחה, מולטיטסקינג תוקע אותנו ברמה האישית והחברתית.

בשנים האחרונות נעשו כמה מחקרים בנושא של מולטיטסקינג, כולם הפריכו את היכולת הזאת לגברים ונשים כאחד. המחיר של מולטיטסקינג כפול- תהליך השלמת הפעולות בסופו של דבר לוקח יותר זמן כי המעברים בין פעולות גוזלים זמן יקר (למוח שלנו לוקח בערך רבע שעה להיכנס לפעולה חדשה ). ובנוסף איכות התוצאה פחות טובה.

עדיין מאמינה שהתברכת ביכולת הזאת? נסי לצפות בתכנית טלוויזיה תוך כדי שאת מסתמסת ובסוף התכנית לספר מה ראית. סביר להניח שתפספסי. הרבה. ומה שנכון לגבי טלוויזיה, נכון גם לגבי החיים שלך.

"חוק המאסטר" של מלקום גלדוואל אומר שדרושות עשרת אלפים שעות כדי להפוך מאסטר או מומחה במשהו. במשהו אחד כן? אני חושבת שיש קשר בין הנתון הזה לזה שהמולטיטסקינג מפנה את הדרך לגברים להצטיין.

כדי לעשות משהו, טוב באמת, דרוש פוקוס וזמן. ונכון, מן הסתם החיים האמתיים מחייבים רמת ג'ינגול כלשהיא. אבל כשאת עושה כמה דברים יחד, ולא נותנת לאף אחד מהם את מאה אחוז תשומת הלב שלך. יש לזה מחיר.

לאורך ההיסטוריה המערכת אפשרה לגברים בדיוק את הדבר הזה, להשתחרר מכל מחויבויות הילדים והבית ובעיקר מהעבודה הרגשית שהשניים דורשים ולהתמקד בלהתקדם בסולם הדרגות המקצועי. לא שזה לא יצר עבורם ועבור כולנו כחברה בעיות אחרות, וודאי שכן, אבל אפשר ללמוד מזה שפוקוס על משימה אחת מביא תוצאות.

אז איך מתחילים להתפקס?

השוק מוצף במיליון תוכנות לניהול זמן, אני מודה שעדיין לא מצאתי אחת שעובדת בשבילי, אבל היי שווה לנסות ולראות מה עובד בשבילך.

הנה 3 רעיונות אחרים שאני כן מוצאת אפקטיביים:

  1. לקבץ משימות דומות יחד. לדוגמא להצמיד פגישות או לענות על מיילים אחד אחרי השני. למה? כי המוח נכנס לאיזה זון של עבודה דומה והעבודה הופכת יעילה יותר.
  2. להתאים את סוג העבודה לאנרגיה שאני נמצאת בה- אם את ביום קריאטיבי זה אולי הזמן לכתוב את הפוסט הזה שאת מנסה לכתוב כבר חודש (גילוי נאות), אבל גם אם אין לך אנרגיה לקום מהמיטה יש פעולות שאת עדיין צריכה לבצע ומתאימות יותר להלך הרוח הזה כמו להוציא חשבוניות (גילוי נאות 2). נכון לא תמיד זה אפשרי, אבל הרבה פעמים יש לנו יותר גמישות וחופש בחירה ממה שאנחנו מרשות לעצמינו להרגיש.
  3. כמו תמיד- אהובתי – המודעות. תתחילי בלייצר מודעות על ידי ניהול רישום למשך שלושה ימים של כמה נניח את נמצאת ברשתות החברתיות. כשתגלי שהנתון הוא שלוש שעות ביום, תוכלי להחליט מה את רוצה לעשות לגבי זה. וזה נכון לגבי כל פעולה. בפעם הבאה שאת קוטעת את עצמך באמצע משהו כדי לעבור לפעולה אחרת, אולי תזכרי בפוסט הזה ותחזרי לסיים את המשימה המקורית לפני שאת פותחת טאב חדש במחשב או במוח.

בין אם הפוקוס שלך עכשיו הוא על פרויקט בעבודה או יומולדת 70 לאבא שלך, תדאגי להשאיר מספיק זמן לדבר הזה שהוא בעדיפות הראשונה שלך עכשיו. תשומת הלב המלאה שלך היא כוח העל שלך. 3>

Photo by- Giulia Bertelli

רק דבר אחד בטוח לגבי העתיד המקצועי שלך

אנחנו לא יודעות איך יראה העתיד. לא של העולם, לא של המדינה וגם לא באמת העתיד שלנו הפרטי.
כשזה מגיע לעתיד המקצועי שלנו, יש לנו נטייה, משאלת לב, לנסות לפצח את המהלך הבא שלנו בראש, אבל האמת היא שזה לרוב בלתי אפשרי.

Read More »

למה ההתפטרות הגדולה היא לא התשובה

הנה הוא מגיע ספטמבר, הנה יהיה לך רגע לפתח את עצמך, לשלוח את המיילים האלו, להשיק את הפרויקט הזה, לסגור את הלקוח ההוא, למצוא עבודה חדשה, הנה הגיע הרגע להבין איך לקחת את הקריירה שלך…

Read More »