fbpx

איך תזכורת בטלפון גרמה לי להרוויח 60 אלף פאונד

חופשת לידה, מלחמה, קורונה, כשאין מסגרות לילדים, זה בא על חשבון הקידום המקצועי שלנו.
בהרצאה שנתתי בכנס של מגזין onlife והמשרד לשוויון חברתי חלקתי את ארבעת הטיפים הכי חשובים לדעתי לאיך להשיק את הקריירה מחדש אחרי הפסקה מעולם העבודה.

מקווה שעוזר! ומוזמנת לשלוח למי שמחפשת.

** בינואר 2020 כתבתי לעצמי תזכורת ביומן ״לעשות 60 אלף פאונד השנה״ אבל אז קרה הדבר הכי מוזר. זה קרה.
————————————————————

כל יום בשעה 5 בשנה וחצי האחרונות מצפצף הטלפון עם תזכורת ״ לעשות £60 אלף פאונד בשנה״ בחודש שעבר קיבלתי הצעה למשרה בחברת סטארטאפ כאן בלונדון על סכום של £80 אלף פאונד. בשום תכנית שלי השנה לא חשבתי שאהיה שכירה. אבל בואי גם לא חשבתי שנשב שנה בבית עם פנדמיק. רציתי להמשיך לתחזק את הקשר שלנו כאן ולהמשיך את העבודה1:1 שלי עם מספר מאוד מצומצם של לקוחות ואירועים מידי פעם אז סגרנו על 4 ימים בשבוע. המשכורת שלי £65 אלף בשנה. מטרה הושגה.

** הנה כמה דברים שלמדתי השנה על השגת מטרות:
————————————————————
1. תכווני את עצמך למטרה קונקרטית ותזכירי לעצמך מה היא. שימי יעד אמיתי ומדיד. אחת הטעויות הנפוצות כשזה מגיע למטרות זה לשים מטרות שלא מדידות כמו למשל ״להיות בכושר. להרגיש מימוש עצמי. מוערכת בעבודה״. העבודה היא לקחת את התחושות האלה ולתרגם אותם לפעולות. מה אני אעשה בשביל להגיש בכושר או מוערכת בעבודה. גם אם ההצעה הזו לא הגיעה בזכות פיית המשאלות התזכורת במשונה בטלפון היתה תזכורת למה המטרה המקצועית הבאה שלי. כשהגיעה ההזדמנות לממש אותה זיהיתי אותה מיד ולא נתתי להתלבטויות להשתלט.
2. תשקיעי במה שיש. בעבודה הנוכחית. השקעתי מלא אקסטרה בלקוחות שלי. שלחתי חומרים שיכולים לעניין. שלחתי סיכומים. שלחתי מאמרים. תמכתי מעבר לשעה השבועית שלנו. זה עזר להם להמליץ עלי במעגלים שלהם. אף אחד לא אומר לעצמו היא היתה לא מדהימה בעבודה איקס אבל אני בטוח שבעבודה וואי היא תהיה מעולה. הזהות המקצועית שלך היא אחת ואת רוצה לטפח אותה.
3. שמרי על גמישות- כן רציתי להרחיב את עבודת הקואצינג שלי למקומות עבודה והקפדתי להגיד בקול רם שאני מחפשת לעבוד בארגונים. לא חשבתי שאמצא את עצמי בתפקיד ניהולי בתוך ארגון אבל היי ההפתעות הן חלק מהתכנית. אני עוד לא יודעת לאן זה יקח אותי הלאה אבל כשזה מגיע לקריירה הדבר היחיד שמשנה ושיש לנו עליו שליטה זה רק הצעד הבא.
4. ״רק במבט לאחור אפשר לראות את כל הנקודות מתחברות״ זה משפט מפורסם של סטיב ג׳ובס. התקדמות מקצועית היא חיבור של חוזקות או התמחויות שבאו לידי ביטוי בתפקידים קודמים, ויחד עם זאת לא כזאת שבהכרח היתה על הרדאר או המחשבות שלנו.
5. תשמרי על מה שחשוב לך. אצלי זו היה תחושה של חופש. הרגשתי שמשרה מלאה תרגיש לי חנוקה מידי ווטובענית מידי. סגרתי על 4 ימים בשבוע.
6. לוגיסטיקות- יותם ואני ישבנו ותכננו מי אוסף מי מוריד איזו עזרה אנחנו צריכים. בשבועיים האחרונים אידי וריו יצאו מהבית עם אופניים ביום שהם אמורים לקחת סקוטר. עם בגדי קיץ במבול. בלי סנדוויץ לאחרי בית ספר והם גם הגיעו כמה פעמים לארוחת ערב בלי שהיתה לנו אחת להציע להם. לוגיסטיקות הן השטן אבל אני משתפרת.

רק דבר אחד בטוח לגבי העתיד המקצועי שלך

אנחנו לא יודעות איך יראה העתיד. לא של העולם, לא של המדינה וגם לא באמת העתיד שלנו הפרטי.
כשזה מגיע לעתיד המקצועי שלנו, יש לנו נטייה, משאלת לב, לנסות לפצח את המהלך הבא שלנו בראש, אבל האמת היא שזה לרוב בלתי אפשרי.

Read More »

למה ההתפטרות הגדולה היא לא התשובה

הנה הוא מגיע ספטמבר, הנה יהיה לך רגע לפתח את עצמך, לשלוח את המיילים האלו, להשיק את הפרויקט הזה, לסגור את הלקוח ההוא, למצוא עבודה חדשה, הנה הגיע הרגע להבין איך לקחת את הקריירה שלך…

Read More »